4.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

La Fazani me ‘Oj Kosovë’ shpallet fitues i Festivalit të Këngës

La Fazani me “Oj Kosovë” është shpallur fitues i edicionit të parë të Festivalit të Këngës.

Juria në përbërje me: Alma Bektashin- kryetare, dhe anëtarët Ulja Sjostrom, Adi Hila, Alban Nimani, Zake Prelvukaj kanë shpallur fitues të Festivalit të Këngës La Fazanin me “Oj Kosovë”.

Në natën e sotme, kanë interptetuar 10 finalistët të cilët u përzgjodhën në dy netët e kaluara:

Albin Nikprelaj me këngën “Ajo”

Auron Deva me “Çmimi i dashnisë”

 

Angus Dei me “Një zemër për dy”

La Fazani me “Oj Kosovë”

Urban Band me “Ëndrrat s’kanë faj”

Nita Latifi me “Marrëzi”

Neki Emra me “Heroi im”

Hilmi Obertinca me “Pa ty s’më rrihet”

Saranda Alija me “Mendoj ku je”

Klea Dina me “Trenat”/Njeshi&KultPlus/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...