5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Lajçak diskuton për dialogun me nënsekretarin e OKB’së: E mora mbështetjen e plotë nga ai

Emisari special, Miroslav Lajçak, gjatë qëndrimit të tij në New York së fundmi ka takuar nënsekretarin e Përgjithshëm të OKB-së për Operacionet e Paqes, Jean-Pierre Lacroix, shkruan Reporteri.net.

Lajçak ka thënë se ka marrë mbështetje të plotë nga Pierre Lacroix

“Gjithmonë e dobishme për të krahasuar shënimet me Nënsekretarin e Përgjithshëm të OKBË-së Jean-Pierre Lacroix mbi dinamikën në Ballkanin Perëndimor dhe zhvillimet e fundit në dialog. Faleminderit për mbështetjen e plotë!”, ka shkruar Lajçak në X./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...