11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Lajçak nis takimin me Kurtin

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, po zhvillon një takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Takimi po mbahet në zyrën e Kurtit në Qeverinë e Kosovës.

Lajçak gjatë vizitës së tij nga 15 deri më 17 shtator, ai do të takohet me udhëheqës politik, parlamentarë, komunitetin ndërkombëtar, përfaqësues të komunitetit të biznesit dhe mediave.

Ai planifikon të diskutojë gjendjen e zbatimit të marrëveshjes së dialogut dhe rrugën përpara në negociatat për marrëveshje gjithëpërfshirëse të normalizimi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...