8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Lajçak pret përfaqësues nga opozita serbe, flet me ta për dialogun Kosovë -Serbi dhe zgjedhjet atje

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, njofton për takimin e zhvilluar me me përfaqësuesit e partisë opozitare serbe, Fronti i Gjelbër-Majtas. Sipas Lajçak, takimi u bë për një bisedë të sinqertë rreth Dialogut, për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën.

Gjithashtu, aty u fol edhe për zgjedhjet, pasojat e tyre dhe zhvillimet e fundit në Serbi. U takuam me përfaqësuesit e partisë opozitare serbe, Fronti i Gjelbër-Majtas për një bisedë të sinqertë rreth Dialogut për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Ne folëm edhe për zgjedhjet, pasojat e tyre dhe zhvillimet e fundit në Serbi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...