9.7 C
Pec
E martë, 21 Mars, 2023

Lajçak takohet edhe me ministrin Sveçla, biseduan për rëndësinë e koordinimit dhe bashkëpunimit të ngushtë

Gjatë vizitës së tij në Kosovë, emisari special i BE’së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka takuar edhe ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Lajcak përmes një cicërime në Twitter tha se ka theksuar rëndësinë e koordinimit dhe bashkëpunimit të ngushtë.

“Dhe më në fund programi im i ngarkuar më lejoi të takohem me Ministrin e Brendshëm të Kosovës @XSvecla. Puna jonë është e mbivendosur në shumë fusha. Kjo është arsyeja pse nënvizova rëndësinë e koordinimit dhe bashkëpunimit të ngushtë”, shkroi Lajcak./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...