29.6 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Lajçak takohet me komunitetin ndërkombëtar, informohet për punën në terren

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirolav Lajçak, ka shkruar në X pas takimeve me përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar në Kosovë.

Lajçaku ka ardhur për vizitë në Kosovë të martën, për të shtyrë përpara implementimin e marrëveshjeve të arrira.

“Vlerësova takimet informuese me komunitetit ndërkombëtar në Kosovë mbi situatë në terren dhe vlerësimin e tyre për muajt në vijim”, ka shkruar Lajçaku në X.

Appreciated the briefings of the international community in Kosovo about the situation on the ground and their assessment for the coming months ahead. pic.twitter.com/yzIdXrC4Ur

— Miroslav Lajčák (@MiroslavLajcak) June 19, 2024

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...