22.4 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Lajçak takohet me O’Brien, tregon çka biseduan

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me Jim O’Brien, Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit James O’Brien thotë se Shtetet e Bashkuara.

Përmes një deklarimi në “X”, Lajçak tha se me O’Brien aknë folur për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.

“Gjithmonë kam kënaqësi të mirëpres Jim O’Brien në Bruksel. Ne folëm për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe pritshmëritë tona për periudhën e ardhshme”, ka shkruar Lajçak. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...