15.6 C
Pec
E premte, 12 Prill, 2024

Lajçak takohet me Sarrazin: E njoftova për gjendjen në Dialog

Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, njofton se është takuar me të dërguarin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Në platformën X ai shkruan se është “gjithmonë e dobishme të takohem me mikun tim dhe të dërguarin special për Ballkanin Perëndimor Manuel Sarrazin”.

“Krahasuam shënimet për zhvillimet e fundit në rajon dhe e përditësova atë për gjendjen në Dialog. Ne do të vazhdojmë të qëndrojmë në kontakt të ngushtë”, shkroi Lajçak/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...