11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Lajçaku e informon Komisionin për Punë të Jashtme të PE-së për zhvillimet në çështjen e dialogut

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, i ka informuar anëtarët e Komisioni për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian për një përditësim në lidhje me dialogun.

Kjo pas dakordimit për targat, javën e kaluar.

“I informova ata për marrëveshjen e javës së kaluar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të lehtësuar nga BE-ja, zhvillimet e fundit dhe rruga përpara. Faleminderit për mbështetjen e rëndësishme të punës sime”, ka thënë Lajçak.

Ndryshe, me 23 nëntor, Kosova dhe Serbia janë marrë vesh lidhur me çështjen e targave.

Serbia do të ndalojë lëshimin e targave me emërtimet e qyteteve të Kosovës dhe Kosova do të ndërpresë veprimet e mëtejshme në lidhje me riregjistrimin e automjeteve.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...