11.2 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Lajçaku pas takimeve me opozitën: Jam optimist se marrëveshja do të kalojë

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka përfunduar takimet me krerët e partive opozitare në ditën e tij të dytë të qëndrimit në Kosovë.

Lajçak këtë të premte ka takuar kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqin, atë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe së fundmi kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Pas takimit me këtë të fundit, Lajçak u pyet nga mediat rreth shqetësimit se partitë opozitare nuk do të ratifikojnë marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë kur të arrin në Kuvendin e Kosovës.

Lajçak deklaroi se nuk është i shqetësuar për këtë, por se është optimist.

Gjatë ditës së djeshme ai ka takuar presidenten e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...