15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

Lajçaku takohet me DiCarlon, diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me Zëvendës Sekretaren e Përgjithshme të OKB-së për Çështjet Politike, Rosemary DiCarlo.

Lajçak me anë të një postimi në rrjetin e tij social në platformën X, ka thënë se me DiCarlon ka diskutuar për Ballkanin Perëndimor.

“Diskutim shumë i mirë për Ballkanin Perëndimor dhe më gjerë me Rosemary DiCarlon. Gjithmonë një kënaqësi për të shkëmbyer pikëpamjet mbi zhvillimet globale dhe çështjet kryesore në agjendën e OKB-së”, shkroi Lajçak. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...