14.7 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Lajçaku takon Listën Serbe, ata ia numërojnë parakushtet për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën

Emisari i BE-së në bisedimet Kosovë – Serbi ka takuar edhe përfaqësuesit e Listës Srpska. Siç raporton Kossev, Srpska s’ka njoftuar se kur ka ndodhur takimi.

“Formimi i ZSO-së, (Bashkësia e Komunave Serbe), siguria, mbrojtja e të drejtave kolektive dhe individuale të popullit serb janë parakusht për normalizimin e marrëdhënieve”, thuhet në njoftimin e Srpska’s.

Në takim kanë marrë pjesë kryetari i kësaj partie, Goran Rakiq, nënkryetari Igor Simiq dhe kryetari i Komunës së Shtërpcës, Dalibor Jevtiq që është edhe nënkryetar i Listës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...