5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

LAJM I FUNDIT: Dalin pensionet me rritje

Pagesat për pensionistët sot kanë dalë me rritje. Kështu ka njoftuar ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica.

“Sot i procesuam për pagesë pensionet me rritje prej 20%, për kategoritë e pensionit bazë, pensionit familjar, pensionit invalidor të punës dhe pensionet e parakohshme të Trepçës, si dhe pensionet kontributive me rritje prej 15%, duke përfshirë edhe pagesën retroaktive të muajit janar”, njofton Reçica.

Reçica ka shtuar se Qeveria e Republikës së Kosovës mbetet e përkushtuar që edhe në vijim, brenda mundësive buxhetore të vazhdojnë me rritjen e pensioneve edhe për kategoritë tjera të përfituesve të skemave sociale dhe pensionale. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...