-5.8 C
Pec
E diel, 23 Janar, 2022

Lajm i rëndë nga Estrada: Vdes Hit-këngëtari Edi King

Pasditen e sotme ka ndërruar jetë hit-këngëtari i njohur pejan e kosovar Eduard Meraku, i njohur si Edi king.

I ndjeri ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeçare, ndërsa mendohet të ketë pësuar sulm kardiak.

Lajmi për vdekjen e tij, konfirmohet nga miq dhe bashkëpunëtorë muzikor të të ndjerit. Edi King padyshim që do mbetet gjurmë e pashlyer në historinë muzikore.

‘RADIO 1’ dhe Portali ‘Njeshi’ shprehin ngushëllimet më të sinqerta për familjen, miqtë, komunitetin artistik dhe të gjithë ata që e njohën të ndjerin./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...