0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Lajmi i fundit: Më 4 gusht aktgjykimi për vrasjen e Marigona Osmanit

Aktgjykimi për vrasjen e Marigona Osmanit, do të shpallet më 4 gusht.

Të akuzuar, për dhunimin dhe vrasjen e Osmanit janë Dardan Krivaqa dhe Arber Sejdiu.

Përndryshe në seancën e sotme Krivaqa shprehu keqardhjen për atë që ka ndodhur duke pohuar se do të donte ta kthente kohën pas.

Sipas aktakuzës, më 22 gusht 2021, në banesën e të pandehurit Dardan Krivaqa, në rrugën “Ramadan “Rexhepi”, në Ferizaj, me dashje dhe në bashkëkryerje, me qëllim të fshehjes së veprës penale dhunimi e Krivaqa e ka privuar nga jeta tani të ndjerën Marigona Osmani, me të cilën ai ishte në bashkësi jashtëmartesore.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...