10.7 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Laptopët e rinj të Huawei një alternativë për ata që nuk kanë buxhetin e Apple MacBook

Huawei ka sjellë edhe disa softuerë të rinj me laptopët ku spikat Huawei Share, ky i fundit përdor NFC për të shpërndarë të dhënat mes laptopëve dhe telefonëve. Le të themi kopjoni tekstin në laptop dhe mund ta dërgon atë komandë në telefon ose laptop tjetër.

Nga ana tjetër MateBook X 14 është më shumë një laptop i rangut të mesëm me ekran 14-inç me rezolucion 2160×1440 piksel. Bateria e tij mban për 15 orë me radhë ndërsa për konektivitet gjeni USB-C, HDMI, USB-A 3.0 dhe USB-A 2.0.

Ndan të njëjtin procesor dhe grafikë me X Pro ndërsa ka 512GB SSD.

MateBook X Pro kushton 1,599 euro për modelin Core i5, 8GB RAM dhe 512GB memorie dhe 1,999 euro për modelin Core i7, 16GB RAM dhe 1TB memorie.
MateBook 14 fillon nga 1,199 euro për modelin Core i5, ndërsa versioni Core i7 kushton 1,499 euro.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...