15.1 C
Pec
E diel, 4 Qershor, 2023

Laura Fazliu renditet e 9-ta në ranglistën botërore

Xhudistja kosovare, Laura Fazliu është renditur në pozitën e 9-të në top 10-shën botërore në xhudo.

Fazliu të shtunën arriti të fitojë medalje te argjendtë në Grand Slam në pozitën deri në 63 kilogram.

Medalje në këtë Grand Slam, mori edhe Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, që siguruan gjithashtu të argjendtën.

Më herët, 22-vjeçareja ishte renditur në pozitën e 11të ndërsa tash pas medaljes, gjenden në pozitën e 9-të. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...