27.9 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

LDK i bën “tubë” vendimet e Gjykatës: Qeveria e shkeli për të dhjetën herë Kushtetutën

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka mbledhur vendimet e Gjykatës, duke thënë se Qeveria e shkeli për të dhjetën herë Kushtetutën.

Në një postim në faqen e LDK’së në Facebook janë renditur vendimet e Gjykatës, duke filluar nga Ligji për Këshillin Prokurorial të Kosovës e deri te Ligji për Këshillin e Pavarur Mbikëqyrës për shërbimin Civil të Kosovës.

Po ashtu hyjnë edhe Ligji për Paga, Ligji për zyrtarët public, Ligji për Byronë dhe disa ligje të tjera./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...