10.2 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

LDK mbledh nesër Këshillin e Përgjitshëm, pritet zgjedhja e Kryesisë së re

Lidhja Demokratike e Kosovës më 9 dhjetor do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nga ku pritet edhe të zgjidhet kryesia e re e partisë.

Siç njofton LDK, mediat do të kenë mundësi që të ndjekin fjalën hyrëse të kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, dhe më pas duhet të lirojnë sallën që Këshilli të vazhdojë punimet.

“Mediet do të mund ta ndjekin fjalën hyrëse të kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Dr. Lumir Abdixhiku më pas do ta lirojnë sallën, në mënyrë që Këshilli të vazhdojë me punimet”, thuhet në njoftim.

Pas këtij takimi, kryetari i LDK-së do të mbajë një konferencë për media./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...