15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

LDK paraqet rezolutën, ndërpritet seanca në mungesë të kuorumit për votim

Kuvendi i Kosovës ka përmbyllur seancën e jashtëzakonshme ku u debatua lidhur me vendimet e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare nga shpenzimet e paparashikuar

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj duke e paraqitur rezolutën ka thënë se dy pikat e të njëjtës kanë të bëjnë me atë që Qeveria duhet ta ndalë praktikën shpenzimeve të mjeteve financiare pa kriter.

Po ashtu, si pikë të dytë të rezolutës, Selmanaj ka thënë se Qeveria e Kosovës ka një javë afat që të paraqesë në Kuvend raportin e shpenzimeve të mjeteve financiare për dy aktivitete, atë të shënimit të përvjetorit të pavarësisë në vitin që lamë pas dhe në këtë vit, si dhe për shënimin e 550 vjetorit të vdekjes së Skënderbeu

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...