29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

LDK vendos: Tre kryetarë të Komunave nga radhët e saj do të jenë në listë për deputetë

Teksa po diskutohet për shkuarjen ose jo të shpejt në zgjedhje Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm ka diskutuar për listat zgjedhore dhe ka marrë një vendim.

Siç tregojnë burimet e Gazetës Express, është vendosur që tre kryetarë komunash nga radhët e LDK-së të kandidojnë për deputet në zgjedhjet parlamentare.

Bëhet fjalë për kryetarin e Pejës, Gazmend Muhaxherin, atë të Fushë Kosovës, Burim Berisha dhe Imri Ahmetin, kryetar i Lipjanit. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...