12.7 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Lëndohet rëndë një minator në Leposaviq

I lënduari është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë të Veriut.

“Dëshmitari mashkull kosovar, më 12.04.2024 ka raportuar se, viktima-vëllai i tij derisa sa ishte duke punuar në minierë, është lënduar aksidentalisht. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë-Veri. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore kanë intervistuar viktimën dhe sipas tij lëndimi është aksidental”, thuhet në raportin 24 orësh.

 

 

Rasti është nën hetime./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...