23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Leonora Jakupit i jepet mirënjohja “Nderi i Mërgatës Shqiptare”

Këngëtarës së mirënjohur, Leonora Jakupit, i është ndarë mirënjohja “Nderi i Mërgatës Shqiptare”.

Çertifikata e mirënjohjes i është ndarë nga Shoqata “Nënë Tereza” Namur.

”Në shenjë nderimi dhe vlerësimi të lartë për kontributet dhe meritat e jashtëzakonshme në lëmin muzikor, me një repertor të pasur në të gjitha rrymat muzikore si një zë i ri dhe vital…. Shoqata “Nënë Tereza” Namur, vendosi që në shenjë mirënjohje dhe falënderimi t’i akordojë titullin “Nderi i Mërgatës Shqiptare”, Leonora Jakupit”, thuhet në mirënjohjen e ndarë nga kjo shoqatë.

Pëndryshe mbrëmë Leonora ka marrë pjesë në origanizimin e mbajtur në Belgjikë, ku edhe ka kënduar këngën e saj mjaft të dëgjuar “A vritet pafajësia”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...