15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

Leposaviq, raporton për rrjedhje të mbetjeve toksike nga gypat e flotacionit

Të martën në Leposaviq, një person ka raportuar se janë duke rrjedhur mbetje toksike nga gypat e flotacionit.

“Më 07.05.2024 ankuesi mashkull kosovar, ka njoftuar se nga gypat e flotacionit janë duke rrjedhur mbetje toksike, ku dyshohet se janë shkaktuar dëme materiale”, thuhet në Raportin e Policisë së Kosovës.

“Në konsultim me prokurorin është iniciuar rasti dhe mbetet në hetime”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...