5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Leverkuseni i Granit Xhakës vazhdon pa humbje në Bundesliga

Skuadra e Bayern Leverkusenit ka shënuar një tjetër fitore në Bundesliga, pasi mposhti në javën e 26-të Freiburgun me rezultatin 2:3.

Tri gola u shënuan në pjesën e parë të takimit. Fillimisht për 0:1 shënoi Florian Wirtz.

Golin i barazimit u realizua vetëm pas tetë minutave lojë dhe ishte Doan ai që shënoi për vendasit.

Hlozek shënoi në minutën e 40’të për ta kaluar në epërsi Leverkusenin në pjesën e parë.

Pjesën e dytë, ekipi i Xabi Alonsos shënoi edhe një tjetër gol dhe ishte Patrik Schick ai që realizoi për shifrat 1:3.

Golin e fundit në këtë takim e shënoi Keitel në minutën e 79’të.

Bayer Leverkusen vazhdon pa humbje këtë sezon në të gjitha garat, kurse në Bundesliga tani ka 70 pikë, 10 më shumë se vendi i dytë, Bayern Munich.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...