9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

LG lanson linjën e re të telefonave të lirë, duke përfshirë Q60 me kamerë të trefishtë

Tashmë dihet se LG G8 ThinQ do të shfaqet në Mobile World Congress (MWC) 2019. Por, marka koreane gjithashtu ka lansuar disa pajisje buxhetore përpara ngjarjes së Barcelonës.

LG K40, LG K50 dhe LG Q60 nuk do të kërcënojnë pajisjet premium, por mburren me ekranet FullVision të kompanisë (5.7 inç për K40 dhe 6.26 inç për pjesën tjetër), njohjen e skenës / objektit përmes teknologjisë AI, skanerët e pasme të gishtërinjve, DTS: X 3D zërim dhe Google Assistant.

Të tre telefonat gjithashtu po paketojnë një procesor octa-core 2Ghz pa emër.

LG Q60 është modeli më i lartë i ekipës, duke sjellë 3GB RAM, 64GB hapësirë të zgjerueshme, 3,500mAh bateri, 13MP kamerë selfie dhe kamera trio në anën e pasme (16MP, kënd ultra të gjerë 5MP, sensor thellësie 2MP).

Ndërkohë, LG K50 ofron 3GB RAM, 32GB hapësirë të zgjerueshme, një bateri 3.500mAh dhe një kamerë selfie 13MP. Këtu nuk ka kombinim të trefishtë të kamerave, kështu që do t’ju duhet të funksiononi me kombinimin 13MP + 2MP.

Pajisja më e lirë e linjës së re LG është K40, që përmban 2GB RAM, 32GB hapësirë të zgjerueshme, një bateri prej 3.000mAh dhe një kamerë frontale 8MP.

Këto telefona do të duhet të jenë me çmime të arsyeshme në qoftë se kompania shpreson të dëmtojë pjesën e tregut të konkurrentëve si Huawei dhe Xiaomi.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme pasi LG shpalli humbjet e vitit në mbi 700 milionë dollarë për departamentin e telefonave në vitin 2018. 

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...