22.6 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Liburn Aliu e godet Avdullah Hotin “që e largoi projektin për ndërtimin e shtëpive në Veri”

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu njoftoi se ka po vazhdon ndërtimi i disa shtëpive në veri vendit.

Duke shkruar për këtë, ai e ka goditur ish-kryeministrin Avdullah Hoti, duke publikuar një titull të vitit 2020 ku shkruhet: “Serbia investon milionat në veri, Qeveria Hoti largon projektin 500 mijë eurosh për shtëpitë e shqiptarëve”.

“🏠✅ Po vazhdon 👉 Ndërtimi dhe Renovimi i Shtëpive të Shqiptarëve në Veri të Kosovës. ℹ️ Tashmë përpjekjet tona për ndërtimin e Shtëpive të para në Veri të Republikës së Kosovës, veçse kanë marrë rrugën e duhur. ℹ️ Shumë shpejt pritet që të përfundojnë procedurat tjera për vazhdimin e projektit në tërësi për ndërtimin dhe renovimin e shtëpive tjera në veri të Kosovës”, shkroi Aliu./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...