4.7 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

“Lidhje ski çfarë po flet”, “A ti je kanari që e cakton kush flet palidhje a” rasti i “Arena Sportit” përplas deputetët Agim Veliu e Besim Muzaqi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Besim Muzaqi, kanë pasur një përplasje të ashpër në Komisionin për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Medie dhe Zhvillim Rajonal.

Shkak i përplasjes ishte vendimi i Komisionit të Pavarur për Media, e cila ka rikthyer kanalet e “Arena Sport”.

Sipas deputetit të LDK-së, Agim Veliu, anëtarët e KPM-së po sulmohen për shkak se nuk marrin direktiva nga politika.

“Shpjegimet e KPM-së sa i kam dëgjuar unë për një pjesë të komisionit kanë qenë të kota e sipas insistimit të bërë po del që të gjithë që nuk marrin direktiva për vendime sulmohen e etiketohen, nëse e kemi kuptuar drejtë vendimi i KPM-së ka qenë masë e përkohshme, e na si komisioni s’kemi fuqi t’i ballafaqojmë e konstatojmë”, u shpreh Veliu, duke bërë të reagojë ashpër deputeti i VV-së, Besim Muzaqi.

“Mos fol pa lidhje, hiç lidhje s’ki ti çka flet”, tha Veliu.

“Kryetar po e them qe objekt shqyrtimi i këtij komisioni duhet të jenë vendimet e komisionit jo qëndrimet individuale. U përmend takimi me Devollët. Ne si anëtar të këtij komisioni madje nga një anëtar i këtij komisioni i cili ka thënë se unë e di se me kë është taku, me video e me çfarë autorizimi me i dërgu në prokurori, e ta shohim se çka janë ato incizime”, ia ktheu Veliu.

Ndërsa Muzaqi tha se “Nëse kjo është ajo që po thua se unë kam incizim, ju jeni duke shpifur”. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...