9 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Liga e Kampionëve vazhdon me dy derbi, vëmendja te Bayern – PSG

Sonte do të zhvillohen dy çerekfinalet e mbetura, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Real Madrid dje triumfoi ndaj Liverpoolit (3-1), derisa Manchester City mposhti Borussia Dortmundin (2-1).

Ndërsa, sonte, vëmendja kryesore është mes Bayern Munichut dhe PSG-së, kurse Chelsea është mysafir i Portos.

Bayern dhe PSG-ja pavarësisht mungesave të shumta synojnë vetëm fitore që të kenë avantazhin edhe në ndeshjen kthyese.

Derisa, në ndeshjen tjetër, Chelsea shihet si favorit, mirëpo Porto synon të bëjë befasinë ashtu siç bëri ndaj Juventusit.

Të dy takimet, nisin në ora 21:00. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...