0.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Liga e Kampionëve vazhdon me tetë sfida, kryesorët Man City – PSG dhe Atletico – Milan

Sonte (e mërkurë) do zhvillohen tetë takime tejet interesante, në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve.

Takimi më interesant, është ndërmjet dy klubeve me të pasura në botë, Man Cityt dhe PSG-së, që zhvillohet në “Etihad Stadium”.

Pos kësaj, sfida tjetër që ia vlen të shikohet është mes Atletico Madridit dhe AC Milanit.

Real Madrid me një fitore ndaj Sheriff Tiraspol do kualifikohej tutje, si dhe do vendoset cila skuadër kalon tutje ndërmjet Sporting dhe Dortmund që kanë nga gjashtë pikë në tabelë.

Të gjitha takimet:

Besiktas – Ajax (18:45)

Inter – Shakhtar (18:45)

Atletico Madrid – AC Milan (21:00)

Club Brugge – RB Leipzig (21:00)

Liverpool – Porto (21:00)

Man City – PSG (21:00)

Sheriff Tiraspol – Real Madrid (21:00)

Sporting – Dortmund (21:00). /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...