12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Liga Unike fillon sot me dy përballje në program

Nga sot deri më 31 mars, të gjithë rrugët të qojnë në qytetin e bukur të Vlorës në Shqipëri, aty ku ky vend do të mirëpresë tetë skuadrat më të mira si nga Kosova, po ashtu edhe nga Shqipëria për Final 8 të Ligës Unike.

Katër ekipe nga Kosova e katër nga Shqipëria do të luftojnë deri në fund për trofeun e Ligës Unike.

Sot na presin dy ndeshje. Perdja hapet me ndeshjen mes Trepçës e Kamzës, që nis nga ora 16:00.

Tri orë më vonë, Tirana Neptun e pret Golden Eagle Yllin.

Të enjten në program janë edhe dy sfida. Peja takohet me Teutën nga ora 16:00, derisa Besëlidhja e pret Sigal Prishtinën nga ora 19:00.

Gjysmëfinalet zhvillohen ditën e premte. Nga ora 16:00 është gjysmëfinalja e parë mes fituesit të ndeshjes Peja-Teuta dhe atij mes Tirana Neptun-Golden Eagle Ylli.

Nga ora 19:00 zhvillohet gjysmëfinalja e dytë. Takohen fituesit e sfidave Trepça-Kamza dhe Besëlidhja-Sigal Prishtina.

E shtuna do të jetë pushim, derisa Liga Unike rikthehet të dielën.

Në ora 16:00 luhet ndeshja për vendin e tretë, ndërsa finalja e madhe nga ora 19:00. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...