15.1 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Limaj, Kurtit: Jep dorëheqje

Kryetari i Nismas Socialdemokrate Fatmir Limaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, që të jap dorëheqje.

Sipas Limajt, Kurti e ka shkelur Kushtetutën.

Ai tha se dakordimi i mbrëmshëm është si rezultat i politikave mashtruese.

“Nga marrëveshja për njohje reciproke, Kosova përfundoi në marrëveshje pa njohje dhe me “Zajednicë”, brenda”, tha Limaj.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...