25.7 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

Limaj për Qeverinë Kurti: Ka bërë vetëm harrnim të projekteve të qeverive të kaluara që i kritikonte

Qeveria e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, për tri vite qeverisje ka bërë harrnim të projekteve të pa përfunduara të qeverive te kaluara, projekte të cilat edhe i ka kritikuar. Kështu ka vlerësuar kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, raporton Ekonomia Online.

Sipas tij, gjatë kësaj qeverisje as një sektor i vendit nuk ka pasur përmirësime dhe se kjo qeveri ka shpërndare para “si me postë” për familjet në nevojë duke mos pasur ndikim në përmirësim të gjendjes.

Ai ka thënë se qeveria deri tani me këtë qasje ka bërë administrimi të mirëmbajtjes së varfërisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...