10.2 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Lionel Messi kontratë të re me Barcelonën

Presidenti i Barcelones Josep Maria Bartomeu beson se Lionel Messi, 31 vjeçar, do ta rinovoj kontratën në Nou Camp.

Argjentinasi është futbollisti më i paguar në planet me 50mln euro neto në vit, ndërsa marrëveshja me Barçen i skadon në 2021.

Messi për skuadrën katalonase ka arritur 581 gola në 665 ndeshje dhe ka fituar të gjithë titujt e mundshëm, përfshi dhe katër herë Champions League.

Pesë herë është shpallur futbollisti më i mirë në botë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...