15.2 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Lionel Messi tregon se kur do të pensionohet nga futbolli

Lionel Messi po vazhdon të luaj futboll edhe në moshën 36-vjeçare.Sulmuesi argjentinas nga fillimi i vitit 2023 u bashkua me skuadrën amerikane Inter Miami.

Tetë herë fituesi i Topit të Artë, shpeshherë është përfolur për një pensionim nga futbolli aktiv.

Por Messi së fundi ka deklaruar se do të vazhdoj të luaj futboll derisa të ndihet mirë dhe se mosha e tij nuk është problem.

”E di që sapo besoj se nuk mund të performoj më, ose të mos shijoj më lojën, ose të mos jem në gjendje të ndihmoj shokët e mi të skuadrës, atëherë do të ndalem. Për daljen time në pension, nuk do të ketë rëndësi se çfarë moshe kam. Nëse ndihem mirë, do të vazhdoj të luaj.”, ka dekalruar Messi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...