21.5 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Lipjan: Arrestohen shtatë të mitur, dyshohet se ia vunë zjarrin një shkolle

Shtatë të mitur janë arrestuar të mërkurën nga policia.

Ata dyshohet se të martën kanë vjedhur dhe ia kanë vënë zjarrin një shkolle në Magure të Lipjanit.

Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Polica po vazhdon punën në drejtim të garantimit të rendit dhe sigurisë publike si dhe goditjes së individëve dhe grupeve kriminale,  me fokus të veçantë zbardhjen e veprave kriminale, identifikim dhe arrestimin e të dyshuarve të implikuar në ngjarjet kriminale”, thuhet në njoftim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...