13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Liria ngjitet në Superligë

Skuadra e Lirisë nga sezoni i ardhshëm do të bëjë gara në Superligën e Kosovës, pasi në barazh e mposhti Ferizajn, pas ekzekutimit të penaltive.

Ndeshja që u zhvillua në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, krijoi spektakël nga të dyja ekipet në fushë, por që asnjëra nuk gjeti golin brenda 90 minutave.

Njashtu edhe në vazhdime, dhe u deshën penaltitë që të merret vesh skuadra që do të luaj në Superligën e Kosovës.

Nga Liga e Parë, do të inkuadrohen edhe Fushë Kosova dhe Feronikeli.

Ndërsa nga Superliga ra Drenica Trepça ’89 dhe sot Ferizaji.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...