12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Lista Srpska frikëson serbët e Veriut se ushtria e Kosovës do t'i dëbojë

Në Serbi është komentuar shumë deklarata e kryeministrit të Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj i cili tha se se Ushtria Kosovës do të jetë në veri në rast rreziku nga Ushtria e Serbisë.

Ndër të tjerë këtë deklaratë e ka komentuar edhe Lista Srpska, që sipas tyre krijon tensione dhe shqetësim

Në një komunikatë dërguar mediave të Serbisë, Lista Srpska thotë se kërcënimi ndaj veriut të Kosovës dhe qytetarëve tanë kërkon dënimin më të madh si dhe reagimin e bashkësisë ndërkombëtare.

“Shpresojmë se pas deklaratave të tilla, do ta kenë të qartë sponsorët e Kosovës në bashkësinë ndërkombëtare pse Lista Serbe është kundër formimit të Ushtrisë së Kosovës, qëllimi i të cilës haptas është pushtimi i veriut dhe dëbimi i serbëve nga Kosova”, thanë Srpska.

Kanë shtuar se asnjë forcë nuk ka çka të kërkojë në Veri.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...