16.1 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Liverpool siguron vendin në Ligën e Kampionëve falë fitores së Arsenalit

Liverpool i ka garantuar efektivisht vetes një përfundim në top katërshe në Ligën Premier dhe, rrjedhimisht, një rikthim në Ligën e Kampionëve pas një mungese një sezoni.

Statusi i Reds është i sigurt pasi Tottenhami i vendit të pestë u mund nga Arsenali 3-2.

Spurs tani janë 15 pikë prapa Liverpoolit. Duke qenë se kanë 5 ndeshje për të luajtur, ata teorikisht mund të arrijnë me të kuqtë në pikë të njëjta.

Megjithatë, diferenca e tyre e golave ​​është dukshëm më e keqe: ata kanë nevojë për t% shënuar 27 gola për të përfunduar përpara Liverpoolit edhe nëse ky i fundit humbet të gjitha ndeshjet e mbetura.

Fundi i sezonit ka qenë një zhgënjim i madh për Reds. Megjithatë, në fillim të sezonit, duke marrë parasysh një rindërtim pothuajse të plotë të mesfushës, një rikthim në top katër do të shihej si një rezultat pozitiv i sezonit.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...