0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Liverpooli në nxitim, po kërkon të nënshkruajë sa më parë me Gravenberch

Liverpool është në bisedime të avancura për të nënshkruar me mesfushorin Ryan Gravenberch nga Bayern Munich, shkuan The Athletic.

Interesi i Reds për holandezin është aktiv prej kohësh, megjithatë situata e re u zhvillua dhe përshpejtua të mërkurën.

Gravenberch është i hapur ndaj lëvizjes dhe preferon Liverpoolin para Manchester Unitedit që po ashtu janë të interesuar.

Bayern Munich, i cili prej kohësh ka rezistuar ndaj shitjes së Gravenberch, po tani po diskuton me Liverpoolin për një marrëveshje.

Megjithatë, lëvizja do të varet nga gjetja e një zëvendësuesi nga klubi gjerman.

Liverpool ende nuk ka paraqitur një ofertë zyrtare – por pritet ta bëjnë këtë nëse besojnë se marrëveshja është e arritshme./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...