9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Llapi e mposhtë Prishtinën, Feronikeli vazhdon me fitore

Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet tjera të kësaj javë në Superligën e Kosovës në futboll.

Llapi ka arritur të shënoj fitore të rëndësishme në derbin e zhvilluar në Zahir Pajaziti ndaj Prishtinës. Rezultati final i ndeshjes ishte 1:0, duke theksuar se golin e vëtëm në këtë ndeshje e shënoi Ahmet Januzi ish lojtari i Prishitnës.

Në ndeshjen tjetër mes KEK-ut dhe Feronikeli-t, fitues doli skuadra nga Drenasi e cila fitoi me golin e vetëm të shënuar nga Kastriot Rexha në pjesën e parë.

Ndeshja e fundit do të zhvillohet mes Flamurtarit dhe Trepçës 89 në stadiumin Fadil Vokrri. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...