15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

Loriana ndalet në xhiron e dytë në Kazakistan

Loriana Kuka u mposht në xhiron e dytë të Grand Slamit të xhudos në Kazakistan.

Të dielën Loriana garoi në kategorinë deri 78 kilogramë dhe fillimisht e mposhti kroaten Petrunjela Paviq.

Më pas përballë e kishte bartësen e parë të kategorisë, kinezen Zhenzhao Ma.

Lufta me të ishte e fortë dhe thuajse e barabartë. Në kohën shtesë Loriana mori dënimin e tretë, që iu dha për pasivitet. Ndërkohë Ma mbeti me dy dënime. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...