2.9 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Luboteni – Theranda derbi i javës së katërt në Superligën e meshkujve në volejboll

Nesër dhe pasnesër zhvillohen takimet e Supeligës së Kosovës në volejboll në të dyja konkurencat.

Tek meshkujt në qëndër të vëmendjes është derbi Luboteni – Theranda. Për deri sa Luboteni, mbanë vendin e dytë me 30 pikë Theranda, rënditet në vendin e tretë me 28 pikë të grumbulluara.
Në dy takimet të tjera Prishtina Volley dhe Peja janë favorit përballë Drenicës dhe Vëllaznimit.

Edhe në konkurencën e femrave zhvillohen në këtë vikend takimet e xhiros së 4 nga të cilët veqojmë ballafaqimin Skernderaj – Drita ekipe këto që rënditen ne vendin e tretë respektivisht të dytë. Në dy takimet të tjera çiftet rivale janë: Feronikeli – Prishtina dha Kastrioti – M Technologie.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...