11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Luftë e ashpër nga Donjeta Sadiku, por nuk ia doli

Boksierja jonë Donjeta Sadiku, garoi sot në Lojērat Olimpike Tokio 2020.

Sadiku pësoi humbje nga Caroline Depuis e Britanisë së Madhe, kategoria 57 – 60 kg.

Depuis është kampione olimpike për të reja dhe finaliste e turneut kualifikues evropian për Tokio 2020.

Humbja e sotme boksieren tonë do ta bëjë më të fortë për garat e ardhshme.

Të pranishëm për ta përkrahur Donjetën ishin edhe drejtuesit e KOK-ut në krye me presidentin Ismet Krasniqi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...