10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

Lulzim Tafa nderohet ‘Doctor of Literature’ në Kongresin Botëror të Poetëve

Poeti kosovar Lulzim Tafa u nderua me titullin më të lartë “Doctor of Literature”, në Kongresin Botëror të Poetëve, në mesin e 8 laureatëve.

“Në mesin e qindra poetëve nga e mbarë bota, isha njëri prej 8 poetëve që Kongresi i Nderoi me titullin më të lartë “Doctor of Literature”, ka shkruar Tafa në rrjete sociale.

Ndryshe, Kongresi Botëror i Poeteve, i 42-ti me radhë, sivjet për herë të parë mbahet në një anije gjigante me pjesëmarrës poetë nga mbarë bota.

Kongresi ka nisur më 22 shtator në Romë-Itali dhe do ka lëvizur nëpër ujërat e Mesdheut, në Maltë, në Greqi për t’u kthyer përsëri në Itali. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...