5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Luzha: Liburn Aliu ka thënë se jep dorëheqje nëse i jepen pronat Manastirit të Deçanit

Opinionistja Besa Luzha ka rikthyer edhe njëherë temën dhe diskutimin në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për pronat e Manastirit të Deçanit.

Luzha e ftuar në Rubikon të Klan Kosovës, e përmendi një deklaratë që pati dhënë ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu në lidhje kur të merret vendimi në lidhje më këtë çështje.

“Modalitetet ka mundësi me shku në Gjykatën Kushtetuese, çështja e arbitrazhit. Edhe zotëri Liburn Aliu ka thënë se jep dorëheqje kur bëhet vendimi për pronat e Manastirit, ka qenë publikisht edhe sot u regjistrua prona”, u shpreh Luzha.

“Kritika është e gabuar okej këta e përdorin, për shkak që është e gabuar nuk po merr përkrahje nga qytetarët as nuk po ju doket interesant”, shtoi ajo./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...