15.6 C
Pec
E premte, 12 Prill, 2024

LVV proteston sot kundër Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi

Vetëvendosje ka informuar se portesta e sotme do të filloi prej orës 11.55 dhe do të organizohet para zyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi.

Kjo protesët është organizuar për të shprehë paknaqësinë me punën e prokurorisë së shtetit, që sipas organizatorëve nuk po I ndjekë as krimet e luftës e as të paqes, as krimet ekonomike e as ato politike.

LVV ka ftuar të gjithë qytetarët në protestën e sotme, duke potencuar se është koha e fundit të ndalent ky trend negative I kapjes së shtetit.

Analistët politik në vend këtë protestë e kanë vlerësuar edhe si një rast të konfirmimit të nivleti të mbështetjes së LVV, pasi që në bazë të sondazheve del që kjo parti kohëve të fundit të ketë rënje të mbështetësve.

Loading…
(function(){ var D=new Date(),d=document,b=’body’,ce=’createElement’,ac=’appendChild’,st=’style’,ds=’display’,n=’none’,gi=’getElementById’,lp=d.location.protocol,wp=lp.indexOf(‘http’)==0?lp:’https:’; var i=d[ce](‘iframe’);i[st][ds]=n;d[gi](“M423023ScriptRootC360104”)[ac](i);try{var iw=i.contentWindow.document;iw.open();iw.writeln(“”);iw.close();var c=iw[b];} catch(e){var iw=d;var c=d[gi](“M423023ScriptRootC360104″);}var dv=iw[ce](‘div’);dv.id=”MG_ID”;dv[st][ds]=n;dv.innerHTML=360104;c[ac](dv); var s=iw[ce](‘script’);s.async=’async’;s.defer=’defer’;s.charset=’utf-8′;s.src=wp+”//jsc.mgid.com/n/j/njeshi.com.360104.js?t=”+D.getYear()+D.getMonth()+D.getUTCDate()+D.getUTCHours();c[ac](s);})();
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...