3.7 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Macja, trashëgimtare e miliona dollarëve?

Choupette, macja 7-vjeçare dhe muza e stilistit gjerman, Karl Lagerfeld, mund të bëhet trashëgimtare e pasurisë së ikonës së modës.

I pyetur se kujt do t’ia linte pasurinë e tij, kohë më parë, Lagerfeld kishte thënë: “Mes të tjerësh, edhe maces sime”.

“Mos u shqetësoni, ka mjaftueshëm për të gjithë”, kishte shtuar ai.

Macja në fakt ka qenë frymëzimi i Lagerfeld për koleksionin e vitit 2015, “Choupette në dashuri”.

Vitin e shkuar, gazetarët i kishin kujtuar Lagerfeldit se, në Francë ku ai jetonte nuk lejohet ligjërisht t’i lihet pasuria një maceje.

“Fatmirësisht unë nuk jam francez”, ishte përgjigjur ai. E në fakt, në Gjermani nga ku Lagerfeld vjen, kjo është e mundur. /Njeshi&TCh/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...