21 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Macron i bën thirrje BE-së të zgjasë sanksionet ndaj Iranit, duke synuar prodhuesit e dronëve

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se blloku e ka ‘detyrë’ të zgjasë sanksionet në samitin e liderëve në Bruksel.

Ai tha se subjektet e përfshira në prodhimin e dronëve dhe raketave duhet të synohen në mënyrë specifike.

Udhëheqësit po takoheshin për të diskutuar se si t’i përgjigjen sulmit të Iranit gjatë fundjavës, me aleatët izraelitë që kërkojnë më shumë sanksione duke dekurajuar çdo përgjigje nga Izraeli që mund të çojë në përshkallëzim më të gjerë, shkruan Al Jazeera,.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...