21 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Malaj në Ditën e Evropës: Të vazhdojmë t’i forcojmë lidhjet tona

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj, ka thënë me rastin e shënimit të ditës e Evropës, se sot kujtohet paqja dhe uniteti I përcaktimit të kontinentit evropian.

Ai me këtë rast ka bërë thirrje për punë të përbashkët që Evropa të jetë më prosperuese.

“Ndërsa shikojmë drejt një të ardhmeje të mbushur me shpresë dhe bashkëpunim, le të vazhdojmë të forcojmë lidhjet tona dhe të punojmë së bashku për një Evropë të begatë dhe gjithëpërfshirëse”, ka shkruar Malaj.

“Gëzuar Ditën e Evropës!”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...